ŞİMDİ DÜŞÜNME ZAMANI

Çocuklarımızın bilime, teknolojiye ilgi duyması, düşünce ürünleri geliştirmelerinin teşvik edilmesi, amacıyla düzenlenen “Şimdi Düşünme Zamanı” Ortaöğretim Okulları Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Çalışmaları Sergilerinin onuncusu 27–28 Mayıs 2016 tarihlerinde Konya Bilim Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Bu yıl Konya Bilim Merkezine taşınan, Türk Patent Enstitüsü, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle 2008 yılından bu yana düzenlenen sergide birbirinden ilginç 165 civarında öğrenci çalışmaları yer alacak.

Çocuklarımızın araştırmacı, yaratıcı, girişimci, yenilikçi, problemlerin farkına vararak onlara çözüm üretmeye çalışan, sorumluluk sahibi, sürekli gelişim gösteren, topluma ve tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirilmesi hedeflerine hizmet eden etkinlik, kurumlar arası işbirliğiyle gerçekleştirilen örnek bir proje olma özelliğini de taşıyor.

Sergide yer alacak çalışmalar, başvuruda bulunan Ortaöğretim Okulları Teknoloji ve Tasarım Dersi öğrencilerinin çalışmaları arasından, İl Milli Eğitim Müdürlükleri Komisyonlarınca, çalışmanın taşınabilir ve özgün olması dikkate alınarak belirleniyor.

BRC SİTE
Stewart said she’ll try to reverse https://domyhomework.guru do my homework service some of the provisions of the earlier contract.